Главная » 2009 » Октябрь » 7 » Мы - чэмпіёны!!!!
Мы - чэмпіёны!!!!
20:55
Атрымаўшы хатнюю перамогу над Фк "Жлобін" "Рудзенск" за тры тура да сканчэння чэмпіянату замацаваў за сабой першае месца ў турнірнай табліцы ІІ лігі. І, адпаведна, права наступным годам выступаць у першай лізе нацыянальнага першынства.

Ніхто, бадай, не сумняваўся ў здольнасці нашых гульцоў перамагчы супернікаў са Жлобіна. І каманда сваімі дзеяннямі толькі падцвердзіла чаканні. Ужо на перапынак клубы разыйшліся з лікам 3-1 на карысць "Рудзенска".  Наагул, пергыя 45 хвілін гульні супернік практычна нічога не мог супрацьпаставіць нашай атацы. Рудзенскія нападнікі рабілі ў штрафной гасцей ўсё што хацелася. І каб не класная гульня жлобінскага брамніка і не брак якасці ў зхавяршэнні атак лік мог бы стаць разгромным.

Другі тайм "Рудзенск" таксама пачаў са штурма. І ўжо на 51-й хвіліне лік у гільні стаў 4-0. Аднак пасля гэтага нашыя гульцы вырашылі што яны сваю задачу выканалі і заўважна знізілі хуткасці. "Жлобін", адчуўшы палёгку зрабіў усё магчымае каб адыграцца. Але вынікам паўгадзіннага штурму у выкананні гасцей стаў толькі гол прэстыжу.

Такім чынам, на сёння Фк "Рудзенск" цвёржа замацаваў за сабою права наступны сезон гуляць у першай лізе нацыянальнага першыства. Бліжэйшыя супернікі страцілі нават тэарэтычныя шансы дагнаць нашу каманду.

Віншуем калектыў футбольнага клуба Рудзенск з чэмпіёнствам і зычым паспяхова прайсці ліцэнзаванне для выступу ў першай лізе Чэмпіянату Беларусі па футболу.

Просмотров: 1670 | Добавил: svislac | Рейтинг: 5.0/5 |