Главная » 2009 » Июнь » 09
У сёмым туры чэмпіяната Беларусі па футболу сярод каманд ІІ лігі ФК "Рудзенск" на сваім полі з лікам 2-1 перамог слуцкі Слуцкцукар. Рудзенск перамагае ва ўсіх гульнях розыгрышу!
Нягледзясы на рознае турнірнае становішча, гульня ў Мар'нінай Горцы не стала лёгкай прагулкай для "Рудзенска". Папраўдзе, першы тайм застаўся цалкам за нашай камандай. Гульцы стварылі вялікую колькасць галявых момантаў. Адно што рэалізаваць моманты ў галы ўдалося толькі двум: Напачатку запісаў на свой "галявы залік" пункт 23-х гадовы форвард Рудзенска Ілля Давыдзенка. А ўжо праз колькі хвілін вострую атаку завяршыў голам бадай самы дасведчаны гулец каманды - паўабаронца Леанід Лагун.

З лікам 2-0 каманды пайшлі на перапынак.

Аднак, другі тайм выдаўся ці не поўнай супярэчнасцю першаму. Слуцкцукар істотна дадаў у хуткасці і актыўнасці. Пачалася барацьба ў сярэдзіне поля. Зьявіліся й вострыя атакі случчакоў. Адна з іх скончылася прызначэннем пенальці ў браму "Рудзенска". Лік стаў 2-1.